Top
Image Alt

FAQ

1. CZY KOSMETYKI SUNEWMED+ MOGĄ BYĆ STOSOWANE PRZEZ KOBIETY W CIĄŻY I KARMIĄCE PIERSIĄ?

Tak, wszystkie kosmetyki SunewMed+ mogą być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

2. W JAKI SPOSÓB ODPOWIEDNIO PRZECHOWYWAĆ ŻEL?

Żel należy przechowywać w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu bez ekspozycji na promienie słoneczne.

3. DLA JAKIEJ SKÓRY PRZEZNACZONY JEST ŻEL?

Żel polecany jest do wszystkich rodzajów skóry: przebarwienia, skóra poszarzała, utrata elastyczności skóry, drobne zmarszczki, skóra pozbawiona blasku, skóra z zaskórnikami i wągrami.

4. CZY TO CO SIĘ ZŁUSZCZA PO UŻYCIU ŻELU TO NASKÓREK?

Dwa nasze niezależne laboratoria potwierdzają, że to co się roluje na skórze to: użyty kosmetyk, naskórek i inne zanieczyszczenia. Dodatkowo produkt był testowany na ludziach i nie ma wątpliwości, że produkt ten złuszcza naskórek, a skóra po nim jest bardzo dokładnie oczyszczona i bardzo gładka, a przede wszystkim w dużej mierze pozbawiona martwego naskórka. Już po pierwszym użyciu efekt jest natychmiast widoczny.

Jeśli dysponują Państwo rzetelnymi informacjami, które mogą podważyć badania laboratorium i współpracujących lekarzy lub chociaż testy aplikacyjne o tym, że nie jest to naskórek, a tylko skrobia to jesteśmy oczywiście zainteresowani takimi informacjami.

Jeśli chodzi o domniemanie, że zamiast naskórka łuszczy się skrobia kukurydziana, proponujemy samodzielnie sprawdzić w Internecie jaka jest rola tego składnika w kosmetykach i do jakich kosmetyków jest ona dodawana.

5. TESTOWAŁAM PRODUKT (ŻEL) NA RĘKAWICZKACH/SKÓRZANEJ KANAPIE ITD. I EFEKT JEST PODOBNY JAK TEN NA SKÓRZE.

Produkt oprócz naskórka złuszcza również wszelkie zanieczyszczenia ze skóry. Test na rękawiczkach proszę przeprowadzić jeszcze raz, ale na rękawiczkach sterylnych, ponieważ często rękawiczki są nasączane lub przesypywane różnymi substancjami, żeby się nie sklejały, co oczywiście może powodować zrolowanie tych substancji.

Badania naszych kosmetyków są przeprowadzane przez 2 niezależne laboratoria, w tym jedno w Polsce. Oba potwierdzają skuteczność, a także zgodność opisu z działaniem produktu. Testy były wykonywane na ludziach i nadzorowane przez lekarzy. Po użyciu produktu  efekty na skórze powinny być praktycznie natychmiast widoczne.

6. TESTOWAŁAM PRODUKT (ŻEL) NA UMYWALCE I EFEKT JEST PODOBNY JAK TEN NA SKÓRZE.

Tego typu żele wywodzą się z pielęgnacji koreańskiej. Skrobia/celuloza/włókna roślinne są tutaj tym co złuszcza naskórek, ponieważ martwe komórki skory przyklejają się do tej substancji i rolują się razem z nim. Nasz żel, jak i każdy peeling nie utlenia się, pozostaje na skórze i musi zostać zmyty. Jeśli nałożą Państwo żel na umywalkę to zmyją Państwo sam kosmetyk z ewentualnymi zanieczyszczeniami. Natomiast po nałożeniu na skórę, zmywany jest kosmetyk z naskórkiem.

7. JAKIE JEST STĘŻENIE WITAMINY C W PRODUKTACH?

Stężenie witaminy C:Żel 4,5%, Krem 5,5%, Pianka 2%

8. CZY ŻEL JEST BEZPIECZNY?

Zgodnie z ustawą wszystkie kosmetyki na rynku EU muszą mieć przeprowadzone badania bezpieczeństwa i jeśli na etykiecie jest opis ich skuteczności muszą być również poparte badaniami. Badania zawsze można obejrzeć w siedzibie firmy. Kosmetyki produkujemy na standardach GMP w fabryce w Chinach o czym można przeczytać na naszej etykiecie, jest to również informacja obowiązkowa zgodnie z ustawą. Składniki pozyskujemy od różnych dystrybutorów. Żel jest bezpieczny także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

9. CZY PRODUKTY MOŻNA STOSOWAĆ LATEM?

Witamina C nie jest fotouczulająca, ale nie działa jak filtr przeciwsłoneczny i go nie zastępuje. Warto stosować ją latem ponieważ wyraźnie łagodzi rumień na twarzy powstały w wyniku opalania. Jest wręcz zalecana dla skóry narażonej na destrukcyjny wpływ słońca. Niezbędne natomiast jest odpowiednie zabezpieczenie skóry, czyli korzystanie z filtrów.

10. JAKI FILTR MAJĄ PRODUKTY?

Nasze produkty mają naturalny filtr 5 więc zalecamy przy kontakcie ze słońcem stosowanie wyższych filtrów.

11. JAK DZIAŁA AKTYWATOR?

To wielozadaniowy kosmetyk, który łączy w sobie funkcję aktywnej maski odmładzającej i przeciwzmarszczkowego serum. Dzięki bogactwu składników aktywnych cera nabiera tak zdrowego kolorytu i blasku, że można zrezygnować z makijażu.

12. CZY AKTYWATOR MOŻNA STOSOWAĆ DO CERY TŁUSTEJ I TRĄDZIKOWEJ?

Tak! Jest ultralekki i wchłania się do matu. Połączyliśmy składniki aktywne w optymalnych proporcjach, aby zmaksymalizować ich działanie, a jednocześnie nie powodować zapychania cery.

13. Z JAKIM KREMEM STOSOWAĆ AKTYWATOR?

Aktywator dzięki swojej niezwykle lekkiej konsystencji, może być stosowany pod każdy produkt nawilżający. Nasz ulubiony duet to połączenie z Lekkim Kremem z wit. C.  Stosować codziennie rano i wieczorem, kilka kropli Aktywatora na twarz i na okolicę oczu, pod ulubiony krem.

14. CZY TRZEBA STOSOWAĆ KREM PO NAŁOŻENIU AKTYWATORA?

Tak, Aktywator uczyni pielęgnację skóry bardziej skuteczną i zwiększy efekty działania stosowanych kremów do twarzy.

15. CZY AKTYWATOR MOŻNA STOSOWAĆ LATEM?

Tak, to produkt całoroczny. Proszę jednak pamiętać, że latem zawsze dodatkowo chronimy skórę kremami z filtrem.

16. JAK DZIAŁAJĄ PEPTYDY W MASCE?

Jest to kompleks dwóch aktywnych peptydów o Pal – GHK i Pal – GQPR. Do peptydów dołączono cząsteczki kwasu palmitynowego (Pal), które skutecznie przenikają w głąb skóry, gdzie działają naprawczo i pobudzająco.

17. CZY MUSZĘ UŻYWAĆ FILTRÓW STOSUJĄC PRODUKTY SUNEWMED+?

Jako firma kosmetyczna, stoimy na stanowisku, że skórę zawsze należy chronić przed słońcem jako prewencyjne działanie przeciwzmarszczkowe. Użycieżelu nie jest powodem do bezwzględnego unikania słońca, tak jak np. po kwasach. Należy jednak zachować ostrożność tak jak po użyciu zwykłego peelingu. Jeśli planują Państwo wyjazd na wakacje, podczas którego planują Państwo spędzać cały dzień na słońcu, zawsze lepiej użyć go wieczorem, niż rano przed pójściem na plażę.

18. CZY KOSMETYKI SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?

Nasze kosmetyki produkowane są rynek EU. Zgodnie z ustawą nie mogą być testowane na zwierzętach. Bardzo cenimy sobie ten przepis i przywiązujemy do niego ogromną wagę. Absolutnie nie testujemy na zwierzętach. W ostatnich miesiącach zrezygnowaliśmy również, z wysyłek w foliowych opakowaniach i nasze kosmetyki wysyłane są w tekturowych pudełkach.

19. GDZIE MOGĘ KUPIĆ PRODUKTY MARKI SunewMed+?

Nasze produkty są dostępne w sprzedaży w następujących miejscach:

SIECI HANDLOWE

SKLEPY ON-LINE

APTEKI

ZAGRANICZNI DYSTRYBUTORZY

Zainteresowanych prosimy o kontakt: export@sunew.pl

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password