Top

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy, czyli jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to sposób pielęgnacji, z którym warto się zaprzyjaźnić. Ten prosty, a przy tym skuteczny rytuał piękna nie jest obcy kobietom, jednak dopiero teraz – wraz ze wzrostem świadomości – zyskuje na popularności. Oczyszczanie dwuetapowe to złoty środek na zadbaną, a w szczególności dobrze oczyszczoną skórę twarzy. Efekty? Sama zobacz! Chętnie o nich opowiemy. 

Na czym polega dwuetapowe oczyszczenie?

Cera wolna od zaskórników, podrażnień, czy też stanów zapalnych brzmi jak marzenie – prawda? Wprowadź do swojej codziennej pielęgnacji oczyszczanie dwuetapowe twarzy a zobaczysz, że kondycja Twojej skóry w widoczny sposób się poprawi. Jest to w końcu koreański sekret urody! Zacznijmy jednak od początku. Wieczorne, dwuetapowe mycie twarzy ma w końcu swoją kolejność.

Krok pierwszy 

Wieczorną pielęgnację twarzy krok po kroku należy rozpocząć od zmycia makijażu oraz zabrudzeń, które nagromadziły się na skórze za dnia. Na tym etapie można sięgnąć po:

  • olejki myjące lub do demakijażu o odpowiednich właściwościach,
  • balsam lub mleczko do demakijażu,
  • płyn micelarny lub dwufazowy. 

Przy wieczornej pielęgnacji twarzy produkt (w zależności od zaleceń producenta) możesz nanieść na skórę na dwa sposoby. Za pomocą dłoni (wtedy rozprowadzasz okrężnymi ruchami substancję, a następnie ją spłukujesz), jak i przy użyciu wacika. Jeżeli używasz drugiej metody to zrezygnuj z nadmiernego pocierania. Przyłóż wacik do skóry, poczekaj aż substancja wejdzie w reakcję z zanieczyszczeniami, a następnie delikatnie wszystko zetrzyj – dzięki temu unikniesz podrażnień.

Krok drugi 

Dwuetapowe oczyszczenie twarzy kończy się na kroku drugim, czyli na dogłębnym myciu twarzy. Dzięki produktom na bazie wody (oczywiście dopasowanym do typu cery) pozbędziesz się resztek zanieczyszczeń. Rozprowadź produkt na skórze i poświęć chwilę, aby na pewno nie ominąć żadnego obszaru – nie zapominaj przy tym o skórze przy nosie, o brwiach, linii włosów, czy też brodzie.

Oczywiście oczyszczanie dwuetapowe nie byłoby możliwe, gdyby nie kosmetyki, które nas wspierają. Na tym etapie mycia przyda się Tobie:

  • pianka oczyszczającanie tylko skutecznie pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, ale i złuszcza naskórek. Dzięki zawartej w produkcie witaminie C pianka zawiera przeciwutleniacze! Efekt podbija delikatny olejek z gorzkiej pomarańczy, który tonizuje, a do tego działa antybakteryjnie. 

Odpowiednio wykonywane oczyszczenie dwuetapowe twarzy szybko zacznie przynosić zadowalające efekty! Zauważysz jak Twoja cera dogłębnie się oczyści, stanie się jędrna, a przy tym bardziej promienna. Wieczorna pielęgnacja przygotowuje także skórę do przyjęcia kosmetyków, które lepiej będą się wchłaniać. Dzięki temu, np. krem z witaminą C na noc i inne kosmetyki z witaminą C będą efektywniejsze. 

Już wiesz, na czym polega dwuetapowe oczyszczanie skóry. Nie zapomnij jednak o regularnym peelingowaniu, które także ma znaczenie! Dogłębne oczyszczanie będzie prostsze, jeśli sięgniesz po żel rozpuszczający naskórek i inne kosmetyki regeneracyjne Sunewmed+.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password